Teknopark İstanbul, 1C/2C Blok, Ofis No: 2014 Pendik/İstanbul
tr

Ansys Kaynak Analizi

21.01.2020
1.666

Kaynak ürünleri kalıcı birleştirmek için kullanılan bir imalat yöntemidir. Bir çok kaynak türü vardır ve üretim sürecinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kaynak sonrası ürünlerin dayanımı, kaynak ölçüleri ve malzemesi belirleme ve optimizasyon konusunda analitik ve nümerik bir çok yaklaşım bulunmaktadır. Ansys kaynak analizi için iletişim kurun.

Ansys kaynak analizi ile ürünlerinizdeki kaynak mukavemetlerini inceleyebilir ve çözümler alabilirsiniz.
Ansys Kaynak Analizi

Ansys Kaynak Mukavemeti Analizi Eklentisi

Ansys dünyanın en güçlü analiz programıdır. Kaynak analizi olarak geliştirilmiş bir eklenti bulunmakta ve bu eklenti ile ileri seviye kaynak analizi yapılabilmektedir. Gerek ön işlemci ve gerek son işlemci yetenekleri vardır. Ürün geliştirme süreçlerinde tasarlanan ürünlerin dayanımlarının incelenmesi çok önemlidir. Özellikle bağlantı ve birleştirme elemanlarının detaylı incelenmesi ve mukavemet değerlerinin incelenmesi son derece önemlidir. Ürün geliştirme nedir.

Ansys Kaynak Eklentisinin Ön İşlemci Özellikleri

  1. Kaynak konfigürasyonlarını kaydetme ve yükleme özelliği
  2. Bonded kontak optimizasyonu
  3. Kaynak kontakları optimizasyonu
  4. Kontak eşleştirme otomasyonu
  5. Kaynak dolgusu oluşturma

Kaynak Eklentisinin Son İşlemci Özellikleri

Ansys Kaynak analizi ile ürünlerinizin kaynak mukavemetlerini, geometrilerini, ölçülerini ve diğer bütün hesaplamalarını profesyonel olarak yapabilir ve sonuçları raporlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler için ansys programına sahip olmak ve analizleriniz için tecrübeye sahip olmalısınız. Marsis İnovasyon olarak kaynak analizlerinizi uzman ekibimiz ve teknik altyapımız ile profesyonel olarak yapmakta ve sonuç almaktayız.

  1. Kaynak mukavemeti tespiti
  2. Alın kaynak mukavemeti
  3. Lameller dayınımı
  4. Kaynak elemanları sonuçları
  5. Yapısal gerilmeler

Ansys Kaynak Analizi Nedir

Kaynak analizinde en önemli nokkta kaynak dikişi tipinin ve ölçülerinin belirlenmesidir. Ayrıca kaynak malzemesinin ve kalitesinin seçimide bir başka önemli unsurdur. İki çeşit kaynak tipi vardır: 1. eritme kaynağı, 2. katı hal kaynağıdır. Eritme kaynak tipinde iki malzeme elektrik enerjisi ile eriyen üçüncü malzeme ile birleştirilmesi işlemidir. Kaynak mukavemeti üzerine son yıllarda çok çalışma yapılmaktadır. Analitik olarak hesaplanan kaynak mukavemetleri gelişen sonlu elemanlar yazılımları ve eklentileri ile artık nümerik olararak ta yüksek doğrulukta yapılabilmektedir.

Kaynak Analizi Hizmeti Nasıl Alırım?

Marsis İnovasyon firması olarak profesyonel ekibimiz ve teknik altyapımız ile Ansys yazılımı kullanılarak kaynak analizi hizmeti sağlanmakta ve ürün geliştirme üreçlerinizde kaynak optimizasyonu konusunda destek sağlanmaktadır. Bilgisayarla Bütünleşik Ürün Geliştirme süreçlerinin vazgeçilmez unsuru olan nümerik analiz yöntemleri ile kaynak analizleriniz gerçekleştirilmektedir. Analizler detaylı olarak raporlanarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Ansys Kaynak Eklentisini Nasıl Satın Alırım?

Kaynak eklentisini satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Marsis İnovasyon yetkili Ansys ürünleri satış bayisidir. Ürünlerimiz hakkında bilgi ve teklif almak için bize ulaşın. Tübitak ve Kosgeb gibi devlet destekleri sağlayan kurumlardan aldığınız Ar-Ge projelerinde analiz hizmeti alabilir veya satın alabilirsiniz. Ayrıca dünyanın lider yazılım Ansys eğitim alabilirsiniz. Detaylı bilgi için 216 599 19 59

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: