Merdivenköy Mah. Dikyol Sok. No:2 Business İstanbul, B Blok, Kat:18 İç Kapı No: 179 Kadıköy / İstanbul
tr

Ansys Nedir ?

19.01.2020
4.609

Ansys nedir, Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) yazılımları arasında en güçlü olanı Ansys’dir. Ansys ürünleri ile yapısal analizden, dinamik analize, termal analizden akış analizlerine kadar birçok alanda ürün grupları içinde barındıran bir yazılımdır. Temel dinamikleri hesaplamalı mühendislik yani nümerik analiz tabanlıdır.

ansys logo, ansys nedir

ANSYS, gerçek dünya fenomenlerini dijital olarak modellemenizi sağlayan bir yazılım paketidir. Fizik problemlerini çözmek için bilgisayar tabanlı sayısal teknikler kullanır. ANSYS‘in çözebileceği sorunların çeşitliliği çok büyüktür ve sıvı akışı, ısı transferi, stres analizi ve daha fazlasından herhangi bir şey olabilir.

ANSYS gibi bir FEA veya CFD paketinin gerçek gücü, analitik bir yaklaşıma uygun olmayan sorunları çözebilmesidir. Yani standart formülleri yok. Şimdi, bulut şeklinde ucuz yardımcı bilgi işleminin gelmesiyle, bilgisayarda modellenebilecek olanların sınırlarını gerçekten zorlayabilirsiniz.

Ansys Tarihi

1970 yılında kurulan Ansys, çoğu uzman M.S. olan yaklaşık 4.000 profesyonel istihdam etmektedir. ve sonlu elemanlar analizi, hesaplamalı akışkanlar dinamiği, elektronik, yarı iletkenler, gömülü yazılım ve tasarım optimizasyonu alanlarında doktora mühendisleri. Olağanüstü personelimiz birinci sınıf simülasyon teknolojisinin sınırlarını zorlamak konusunda tutkuludur, böylece müşterilerimiz tasarım konseptlerini daha hızlı ve daha düşük maliyetle başarılı, yenilikçi ürünlere dönüştürebilirler. Bu hedeflere ulaşmadaki başarımızın bir ölçüsü olarak Ansys nedir, Bloomberg Businessweek ve FORTUNE dergileri gibi prestijli yayınlar tarafından dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olarak kabul edilmiştir.

ANSYS açılımı nedir

Ansys nedir, ansys kelimesi Analysis, System kelimelerinin birleştirilmeleri ile oluşturulmuş, analiz sistemi anlamına gelen bir kelime grubudur. 1970 yılından beri sürekli olarak gelişmekte olan yazılım, içerisine elektromanyetik analiz modullerini de ekleyerek yoluna devam etmektedir. Bünyesinde her alanda binlerce mühendis çalıştırmakta ve her yıl inovatif özellikler ekleyerek yeni versiyonlar piyasaya sürmektedir.

Ansys Nedir ile neler yapılır?

Ansys nedir, fiziksel sistemlerde matematiksel model oluşturma ve çözmede güçlü alt yapıları olan bir yazılımdır. Ürün geliştirme süreçlerinde vazgeçilmez olan durum ürünün tasarım sonrası doğrulama işlemlerinin sanal ortamda test edilmesidir. Bu durum özellikle bilgisayarla bütünleşik ürün geliştirme yaklaşımı açısında önemlidir. Ürünün akış analizleri, statik analizleri, dinamik analizleri, elektromanyetik analizleri, yorulma analizleri ve bütün disiplinlerde analizleri Ansys ile yapılabilir. Ayrıca CAD programları ile entegre edilerek sistemin bütün halinde çalışması ve veri aktarımı kolay hale getirilebilir. Entegrasyon sonrası CAD modelde yapılan değişiklik online olarak Ansys’e aktarılır ve sürece devam edilir. Sürekli olarak revizyon durumlarında zamandan tasarruf edilmiş olur. 3D baskı hizmeti için de ürünlere sahiptir. Ansys nedir ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Ürün geliştirme nedir.

Ansys Yazılımında Bulunan Modüller Nelerdir?

Ansys yazılımında bir çok modül bulunmaktadır. Başlıca modüller Ansys Yapısal Analiz (Structural Mechanics), Multifizik (Multiphysics), Akışkanlan Dinamiği (Fluid Dynamics), elektromanyetik analizler, çarpışma testleri ve burkulma testleri gibi modüller bulunmaktadır. Özetle bütün disiplinlerde profesyonel analizler çözebileceğiniz, mükemmel bir analiz yazılımıdır. Firmanıza güç katacak, ürün geliştirme süreçlerinizi hızlandıracak ve yüksek katma değerli ürün geliştirilmesinde büyük yardımları olacak bir yazılım; Ansys.

Ansys Hangi Ülkenin Ürünüdür?

Ansys Merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde (USA) merkezi bulunan bir firmadır. Firma Southpointe, 2600 ANSYS DRIVE Canonsburg, PA 15137’de bulunmaktadır. Ayrıca bir çük ülkede distribütörleri bulunan kapsamlı bir yazılımdır. Ansys nedir yazılımının Türkiye’ distribütörü NUMESYS firmasıdır. Marsis İnovasyon ise yetkili satış ve eğitim bayisidir. Ansys nedir ve teklif almak için irtibat kurun.

Ansys hangi ülkede geliştirilmiştir. Ansys nedir

Ansys Nerede ?

Kuruluşundan bu yana, Ansys, küçük bir grup mühendisin üç kıtada ofisleri olan uluslararası bir şirkete ev sahipliği yapan tek bir ofisten evrildi.

Ansys‘in merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde, Canonsburg, Pennsylvania’daki Pittsburgh’un güneyinde. 50’den fazla ülkede kanal ortaklarından oluşan bir ağ ile dünya çapında 75’ten fazla stratejik satış noktamız var. Şirket birlikte müşterilerle yakın ortaklıkları teşvik eder ve yerel katma değerli servis ve destek sağlar. Ansys nedir ?

Ansys Yazılımını Nasıl Satın Alırım?

Ansys Workbench yazılımı bayiler üzerinden satışı yapılmaktadır. Ansys yetkili satış bayilerinden birisi Marsis İnovasyon firmasıdır. Ansys nedir hakkında fiyat teklifi almak ve teknik bilgi almak için lütfen irtibat kurunuz. Ansys satın alma süreçlerinde Devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz. Firmanızın Ar-Ge yeteneklerini arttırmak, ürün geliştirme süreçlerinizin verimliliğini arttırmak ve yüksek doğrulukta simülasyon sonuçları elde etmek için Ansys satın almalısınız.

Ziyaretçi Yorumları - 23 Yorum
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: