Merdivenköy Mah. Dikyol Sok. No:2 Business İstanbul, B Blok, Kat:18 İç Kapı No: 179 Kadıköy / İstanbul
tr

Dinamik Analiz

Anasayfa » Dinamik Analiz

Dinamik analiz, zamana bağlı çözüm istenildiği durumlarda, yani haraketli sistemlerin analizlerinde kullanılan bir analiz türüdür. Hareketli anda yapının üzerine gelen yüklerin oluşturduğu gerilme ve gerinim değerlerini, aynı zamanda hareket analizlerininde gerçekleştirildiği bu analiz türü için dünyanın lider nümerik analiz yazılımı Ansys ile profesyonel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Dinamik analiz ürünlerin hareketli durumlarını zamana bağlı çözün bir analiz türüdür. Ansys bu tür analizleri çözebilecek modüllere sahiptir.
Dinamik Analiz

Ürün Geliştirme ve Dinamik Analiz

Ürün geliştirme sürecinde problemin çözümü için geliştirilen tasarımlara konsept tasarım denilmektedir. Ürünlerin çoğu dinamik bir yapıya sahiptir ve geliştirilecek konsept tasarımlar bu dinamik yapıya uygun olmalıdır. Ayrıca ürünlerin prototipleri artık dijital ortamla üretilmekte ve bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik yazılımları ile tasarımları, sonrasında tasarım doğrulama işlemleri yapılmaktadır.

Zamana bağlı analiz zor ve zaman alan, tecrübe yanında yüksek kapasiteli bilgisayar isteyen bir çözüm türüdür. Analiz konusunda uzmanlaşmış bir çok FEA yazılımı bulunmaktadır. Ansys bu programların başında gelmektedir. Yine Solidworks simulation ve Solidworks motion bu tür analizleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek yazılımlardır. Bu tür zamana bağlı dinamik çözümler, bilgisayar teknolojisinin gelişimiyle beraber statik analiz yerine kullanılmaya başlanmış ve yüksek güvenilirlikte çözümler elde edilmeye başlanmıştır.

Mekanizma Simülasyonları ve Ansys

Mekanizmalar ürünlerin vazgeçilmez komponetleridir. Bu komponentler hareketli ve özel yapılardır. Bu yapıların simülasyonu ürünlerin ömürleri ve üretim öncesi dijital prototipinin üretilmesi açısından son derece önemli konudur. Mekanizmaların gerek hareket gerekse gerilme ve deformasyon açısından incelenmesi gerekmektedir. Ansys transient analiz ve rigid body dynamics modülleri ile mekanizmaların gerek hareket gerekse gerilme / deformasyon açısından simülasyonlarını (dinamik analiz) gerçekleştirmekte ve yüksek doğrulukta sonuç almaktadır.

Ar-Ge ve Sonlu Elemanlar Analizi

Ar-Ge süreçlerinizde ürünlerin analitik ve nümerik hesaplamaları yapılması gerekmektedir. Analiti hesaplamalar özellikle karmaşık geometrili ürünlerde yüksek doğrularda çözüm vermemektedir. Hem işlem zorluğu hemde sonuç vermedeki başarısı açısından analitik çözümler yerine nümerik analizler ile bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Dinamik analiz ise bu işlemlerin en zoru ve profesyonel analiz bilgisi gerektirmektedir. Tübitak veya KOSGEB gibi kurumlardan aldığınız Ar-Ge projeleri için dinamik analiz ihtiyaçlarınıza cevep verecek hizmet sağlanmaktadır.

Dinamik Analiz Hizmeti Veren Firmalar

Marsis İnovasyon uzman ekibi ve teknik altyapısı ile ileri seviye analiz hizmeti vermektedir. Yüksek kapasiteli bilgisayarları ile ürünlerinizin zamana bağlı dinamik problemlerinin simüle edilmesi ve sonrasında revizyon ve nihai dijital ürün prototipinin üretilmesi için geometrik ve topoloji optimizasyonu sağlamaktadır. Ayrıca dünyanin amiral gemisi niteliğindeki Ansys yazılımını satın alarak firmanızda simülasyonları gerçekleştirebilirsiniz. Marsis İnovasyon’dan analiz hizmeti almak için irtibat kurun. 0216 599 19 59

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: