Merdivenköy Mah. Dikyol Sok. No:2 Business İstanbul, B Blok, Kat:18 İç Kapı No: 179 Kadıköy / İstanbul
tr

Elektromanyetik Analiz

Anasayfa » Elektromanyetik Analiz

Elektromanyetik alan ürün geliştirme süreçlerinde kullanılan ve hesaplanması gereken önemli uygulamalardan birisidir. Elektrik alan ve manyetik alandan meydana gelen elektromanyetik alan, fizik bölümünde daha çok incelenen ve elektrik yükü olan parçacıkların çevrelerinde yarattıkları ve diğer yüklü parçacıklar üzerinde kuvvet uygulayan bir etki olarak tanımlanmıştır. Elektromanyetik analiz yaptırmak ve ürünlerinizi simüle ettirmek için bizimle irtibat kurun.

Elektromanyetik analiz simülasyonları ile ürünlerinizin üretimi öncesi ansys maxwell ile sonuçlar elde edilir ve manyetik alan yoğunluğu ve çekim kuvveti hesaplanabilir.
Elektromanyetik analiz

Maxwell Hakkında

James Clerk Maxwell, elektromanyetik alanının duayeni olarak bilinir ve İskoç kökenlidir. Fizikçi ve matematikçi olan Maxwell elektromanyetik teorisinde daha önceden birbirleri ile ilişkisiz görüldüğü düşünülen elektrik ve manyetizmayı aynı şey olduğunu Maxwell denklemleri ile ispatlamış ve uygulamaya koymuştur. Elektromanyetik analiz konusunda uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Elektromanyetik Tabanlı Ürünler

Elektromanyetik alan tabanlı birçok ürün üretilmektedir ve bunların elektromanyetik simülasyonları önemlidir. Elektrik motorlarından, elektromanyetik frenlere, elektromıknatıs, selenoid valflere, tezgah tablalarından vinçlere kadar bir çok alanda uygulama bulmuştur. Yine radar sistemlerinden görüntüleme sistemlerine geniş yelpazede yüksek teknoloji ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektromıknatıs verilebilecek en önemli ürün örneğidir.

Elektromanyetik Simülasyonlar Kullanım Amacı

Nümerik çözümlerin temel görevi ürünü üretmeden bilgisayar ortamında gerçek çalışma koşullarına uygun olarak test edilmeleridir. Bu amaçla elektromanyetik sistemler geliştirilmeden bütün hesaplamaları yapılmakta ve bobin tel çapı, sarım sarıyı, nüve malzemesi gibi bir çok parametreye cevap verilmektedir. Bu durum prototip üretim sayısını azaltmakta ve sonuç odaklı çalışmayı mümkün kılmaktadır. Elektromanyetik analiz bilgisayarla bütünleşik ürün geliştirme sürecinin önemli parçalarından birisidir.

Elektromanyetik Analiz Nasıl Yapılır

Elektromanyetik analiz yapılışında sonlu elemanlar analizi yapısı kullanılır. Model 2d veya 3d olarak hazırlanır. Temizleme ve düzeltme işlemlerinden sonra bobin dahil sistem analiz yazılımına aktarılır. Elektromanyetik alan kaynakları modellenir. Bobin sarım sayısı, akım değerleri veya gerilim değerleri sisteme girilir. Ortam değişkeni tanımlanır ve komponentlerin malzemeleri atandıktan sonra çözüm işlemi yapılır. Çözüm sonrası elektromanyetik kuvvet, elektromanyetik alan şiddeti ve büyüklüğü, ayrıca termal etkileride hesaplanabilir.

Manyetik Analiz Hizmeti Sağlayan Firmalar

MARSİS İnovasyon uzman ekibi ve teknik altyapısı ile Elektromanyetik Analiz hizmeti sağlamaktadır. Bu güne kadar birçok firmaya bu alanda hizmet sağlamıştır. Çalışmalarda detaylı çalışma yapılmakta ve geometri revizyonu dahi yapılarak nihai geometri ve bobin değerleri hesaplanmaktadır. Tübitak, Kosgeb ve diğer Ar-Ge projeleriniz için simülasyon ihtiyaçlarınızda profesyonel hizmet sağlamaktayız. Bizimle irtibat kurun.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: